חדשות וטיפים מעולם העיצוב הגרפי – מה זה עיצוב גרפי – טיפים וטרנדים חדשים לקראת 2020

כיום עולם העיצוב גרפי נמצא בכל מקום החל מהרשתות החברתיות פייסבוק או אינסטגרם, כדי שבעלי עסקים יפרסמו את המוצרים שלהם הם צריכים להראות מודעות ובאנרים מעניינים מאוד, כשיש פרסומות מכל עבר והגולשים עייפים מפרסומות תפקיד המעצבים הגרפיים נעשה יותר מאתגר, אז מה עושים הגרפיקאים? דואגים לעצב גרפיקה יפה ומעניינת כדי להעביר את המסרים בצורה ויזואלית יפה ומושכת, גולשים שיצפו במודעות וזה אכן יעניין אותם ימשיכו לגלוש אצל בעלי האתרים או לסירוגין יקנו את המוצר. הכנו במיוחד בשבילכם סרטונים מקצועיים שיראו לכם מה מעצבים גרפיים עושים במקומות עבודה וכמובן הסברים רחבים על השכר בתחום, נחלוק אתכם מקורות מידע על מציאת מקומות עבודה וקישורים מעניינים – צפייה מהנה

התוכנות הפופולריות בעבודה בעיצוב גרפי

כיום כדי לעסוק בתחום העיצוב הגרפי עליכם ללמוד את חוקי העיצוב הגרפי וליישם את זה בתוכנות הגרפיות של חברת אדובי – התוכנות שאיתם עובדים הם פוטושופ, אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין, כל תוכנה מבצעת תהליכים שונים בתהליך בניית עיצוב גרפי והשילוב של כל התוכנות יחדיו יוצר את העיצוב הגרפי המושלם, חוקי העיצוב הגרפי הם הבנה מעמיקה של בניית קונספט עיצובי תוך מתן דגש ביצירת קומפוזיציה וסידור אלמנטים נכון להעברת מסרים מכירתיים ושיווקיים יחדיו. ככל שיש הרבה מלל להכניס לתוך המודעה תפקיד המעצבים הגרפיים להעביר את זה בצורה מושכת ומשכנעת לגולשים.

מה חשוב היום כדי להתחיל ולעבוד בתחום העיצוב הגרפי

בתחום העיצוב הגרפי כדי לעבוד בתחום הזה עליכם ללמוד קורסים מקצועיים במכללות לעיצוב גרפי ובתי ספר לגרפיקה ממוחשבת. בלימודים יש לתת דגש על תיק עבודות כי הוא הדבר החשוב ביותר כדי להתחיל להתקבל במקומות עבודה כגון משרדי פרסום או חברות הייטק שמעסיקות מעצבים גרפיים וגרפיקאים. על תיק העבודות להכיל אין ספור עבודות כדי להראות את החשיבה היצירתית תוך מתן דגש על הטרנדים החדשים בעולם העיצוב הגרפי.

בתחום העיצוב גרפי נהוג לעבוד מהבית או במשרדי פרסום אינטרנטיים, מרבית הבוגרים מעדיפים לעבוד כפרילנסרים ולתת שירותי גרפיקה גם לעולם הדפוס וגם לעולם ההייטק. בתחום הזה ככל שיש לכם יותר תחומים שאתם עוסקים בהם יהיה לכם קל למצוא עבודה, כלומר לא לעבוד אך ורק בנישה אחת כמו עיצוב גרפי לעולם הפרסום אלה להגדיל את טווח התעסוקה גם לגופים אחרים, החל מחברות הייטק שצריכות מעצבים גרפיים להכנת אפליקציות ועד לחברות אופנה שצריכים לתת שירותי גרפיקה לעיצוב והכנת בגדים.

שכר מעצבים גרפיים – לעבוד כפרילנסרים בעיצוב על ידי פתיחת סטודיו פרטי מומלץ

מחירים בתחום הפרילנס תלוי בניסיון של המעצבים הגרפיים ככל שיש לכם יותר לקוחות תוכלו לעשות מחירון גרפי ולספק אותו ללקוחות שלכם להמשך עבודה קבועה, במידה ואתם הולכים להיות שכירים השכר הנהוג בשוק יכול להתחיל מ10,000 ש”ח נטו למעצבים גרפיים מתחילים בחברות הייטק או חברות פרסום. מה שיקבע את גובה השכר הוא אך ורק איך נראה תיק עבודות שעשיתם בתקופת הלימודים, לתעודות היום אין חשיבות בכלל היות ומה שמבקשים תחילה לפני שמזמינים אתכם לראיון עבודה הוא אך ורק לראות דוגמאות עיצוביות שעשיתם במהלך הלימודים או ללקוחות פרטיים.

מציאת עבודה בגרפיקה – איפה מומלץ לעבוד בהייטק או בדפוס?

בפייסבוק יש אין ספור קבוצות למדורי דרושים שזאת דרך טובה מאוד למציאת מקומות עבודה ישירות לאחר הלימודים או תוך כדי, מומלץ לפתוח דף עסקי בו תציגו את כל העבודות שלכם ותתחילו להפיץ אותם בכל הקבוצות האפשריות העוסקות בתחום העיצוב הגרפי, תוכלו בקישור הבא לראות קבוצה ממש מדהימה עם למעלה מ 15000 חברים ומעסיקים שמחפשים מעצבים גרפיים באופן שוטף, בתחום הזה לא חסר עבודה היות שאם בעבר רוב הבוגרים היו פונים לעבוד רק בענף הדפוס היום עולם ההייטק שואב לתוכו אין ספור מעצבים ומורגש המחסור העצום בכוח אדם מקצועי.

כתבות חשובות מעולם ההייטק ועיצוב גרפי למי שרוצה להתחיל לעבוד בתחום הזה –  באוסף כתבות הבאות תוכלו לראות איפה אפשר ללמוד בצורה מקצועית וכמובן הדרישה העצומה שמגיעה מחברות הייטק היום. מומלץ מאוד כבר בתקופת הלימודים להתחיל לחפש עבודה אפילו בחינם כדי לתפוס ניסיון בתחום הזה. בגלל השכר הגבוה בתחום מרבית הבוגרים מעדיפים לעבוד בחברות בניית אתרים והייטק, שכר התחלתי בעולם הדפוס מתחיל משכר של 9000 ש”ח לחודש.

כתבות

https://www.maariv.co.il/business/tech/Article-700957 על עולם הייטק והדרישה למעצבים גרפיים

https://www.davar1.co.il/spotlight/graphic-design-collages/ מכללות לעיצוב גרפי מומלצות

https://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3743758,00.html  הביקוש העצום של חברות הייטק והמחסור במעצבים גרפיים